Sağlık Sigortası

1Süper Sağlığım Sigortası

Sağlığınız her şeyden değerliyse...

Sağlık problemlerinden uzak yaşamayı dileriz. Ama hayat bu, bazen sağlığımız bozulabilir. İşte böyle zamanlarda, yanımızda güvenebileceğimiz, bizim için hayatı kolaylaştıran birileri olsun isteriz. Eğer siz de böyle düşünüyorsanız, Süper Sağlığım Sigortası ile tanışın. AXA SİGORTA sizler için Türkiye'nin en seçkin sağlık kurumlarıyla anlaştı. Eğer Süper Sağlığım Sigortanız varsa, Türkiye'nin en iyi sağlık kuruluşları hizmetinizde. Yetmedi mi? O zaman sizi yurtdışına yollayalım. Bu ürün sayesinde dünyanın en seçkin kurumlarında tedavi olabiliyorsunuz.

Süper Sağlığım Sigortası size neler sunuyor?

Süper Sağlığım Sigortası, 4 kategoriden oluşuyor: Platin, Altın, Gümüş ve Kristal. Yapmanız gereken tek şey bu kategorilerden size en uygun olanını seçmek.

Yurtiçinde;

 • Tüm kategorilerilerimizde ayakta ve yatarak tedavileriniz, Suni Uzuv Teminatınız %100 olarak karşılanıyor.
 • Ayrıca Kemoterapi, Radyoterapi ve Diyaliz giderleriniz, Yatarak Tedavi Teminatı'nızdan limitsiz olarak karşılanıyor.
 • Platin kategorisini seçtiğiniz takdirde, Diş ve Gözlük Teminatı'na sahip oluyorsunuz.
 • Çocuk aşılarını, seçtiğiniz kategorinin teminatları kapsamında karşılıyor.
 • Menopoz takip ve tedavisini, seçtiğiniz kategorinin teminatları kapsamında karşılıyor.
 • 25.000.000.000 TL tutarındaki Ferdi Kaza Sigortası'na sahip olabilirsiniz.

Yurtdışında ise;

Platin ve Altın Kategori:

 • Yatarak Tedavi Teminatı: 250.000 USD
 • Ayakta Tedavi Teminatı:1.000 USD

Gümüş ve Kristal Kategori:

 • Poliçede belirtilen hallerde Yatarak Tedavi Teminatı: 80.000 USD.
 • Kemoterapi ve Radyoterapi giderleriniz yurtdışında ait olduğunuz kategoride tanımlanan limite kadar karşılanıyor.

Süper Sağlığım Sigortası'na nasıl sahip olabilirim? Eğer 18 - 64 yaşları arasındaysanız, Süper Sağlığım Sigortası'na sahip olabilir, sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca 15 günü aşmış çocuklarınıza da aile poliçesi kapsamında sigorta yaptırabilirsiniz.

Ömür boyu yenileme garantisine nasıl sahip olabilirim?

61 yaşın altında ve kesintisiz 3 yıldır AXA SİGORTA' dan sigortalı mısınız? O zaman sağlık durumunuz değerlendirildikten sonra ömür boyu yenileme garantisine hak kazanabilirsiniz. Aynı zamanda, yeni doğan bebeklerinize sigorta yenileme garantisi veriyoruz. Eğer varsa doğuştan gelen hastalıklarını da 5. yıldan sonra karşılıyoruz.

Nerelerde tedavi olabilirsiniz?

Süper Sağlığım Sigortası'nın anlaşmalı kurumlarına başvurduğunuzda poliçe şartları dahilinde; ayakta ve yatarak tedavilerinizde hiçbir ücret ödemeden sağlık hizmeti alabiliyorsunuz. Anlaşmalı kurumlar dışında tedavi olmuşsanız; tazminat talep formu doldurup sağlık harcamalarınızla ilgili fatura ve raporları şirketimize ileterek, tazminat talebinde bulunabilirsiniz. İşte Süper Sağlığım Sigortası'nın anlaşmalı olduğu kurumlardan bazıları; Johns Hopkins Hospital, Mayo Clinic, Massachusetts General Hospital, Cleveland Clinic, UCLA Medical Center, Duke University Medical Center, Barnes-Jewish Hospital, University of Michigan Medical Center, University of California, San Francisco Medical Center, Stanford University Hospital, Brigham and Women's Hospital, New York Presbyterian Hospital, Hospital of the University of Pennsylvania, University of Chicago Hospitals, University of Pittsburgh Medical Center...

İndirimlerden faydalanın!

Aile sigortası yaptırdığınızda, tüm aile fertleri için %12,5 oranında aile indirimine hak kazanabilirsiniz. Ayrıca priminizi peşin öderseniz, %10 peşin ödeme indiriminden de yararlanabilirsiniz.

AXA SİGORTA, Süper Sağlığım Sigortası sahiplerine haftanın 7 günü 24 saat Acil Yardım Hizmeti sunuyor. Nerede olduğunuz önemli değil. Acil Yardım ekibi sizi yurtdışında da yalnız bırakmıyor ve gereken tüm önlemleri alarak, kara veya gerekirse hava ambulansıyla sizi en yakın sağlık kurumuna naklediyor. Acil Yardım Hizmeti'nden yararlanmak için bu numarayı arayın.

AXA SİGORTA ACİL YARDIM HATTI 0 850 250 99 99

Süper Sağlığım Sigortası'na sahip olmak için en yakın AXA SİGORTA Acentesine gitmeniz yeterli.

2Ekstra Sağlığım Sigortası

Her işin başı sağlık...

Sağlığınızı kaybettiğinizi düşünmek bile istemiyoruz. Ama ya bir gün başınıza gelirse? Ne şanslıyız ki artık hemen bütün rahatsızlıkların bir tedavisi var. Peki ya sizin bu tedaviyi karşılayacak ekonomik gücünüz var mı? Artık Türkiye'nin en seçkin sağlık kurumlarında tedavi olabilirsiniz. Hem de tedavi masraflarını düşünmeden. Ekstra Sağlığım Sigortası ile AXA SİGORTA' nın anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarından faydalanabilirsiniz.

Ekstra Sağlığım Sigortası size neler sunuyor?

Ekstra Sağlığım Sigortası, 3 kategoriden oluşuyor: Platin, Altın ve Gümüş. Yapmanız gereken tek şey bu kategorilerden size en uygun olanını seçmek. Ekstra Sağlığım Sigortası poliçe şartları dahilinde ayakta tedavi giderlerinizin %80'ini, yatarak tedavi giderlerinizi ise tutarına bakmadan limitsiz olarak karşılıyor. Ekstra Sağlığım Sigortası'nın size sağladıkları bu kadarla da kalmıyor. İşte size sunduğu kolaylıklar;

 • Doğum Teminatı'nızdan ek prim alınmıyor.
 • Kemoterapi, Radyoterapi ve Diyaliz giderlerinizi %100'lü ve limitsiz Yatarak Tedavi Teminatı'nızdan karşılıyor.
 • Suni Uzuv Teminatı'nı poliçe limitleri dahilinde %100 olarak karşılıyor.
 • Çocuk aşılarını, Ayakta Tedavi Teminatı'nızdan karşılıyor.
 • Menopoz takip ve tedavisini, seçtiğiniz kategorinin teminatları kapsamında karşılıyor.
 • 25.000.000.000 TL tutarındaki Ferdi Kaza Sigortası'na sahip olabilirsiniz.

Ekstra Sağlığım Sigortası'na nasıl sahip olabilirim?

Eğer 18 - 64 yaşları arasındaysanız, Ekstra Sağlığım Sigortası'na sahip olabilir, sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca 15 günü aşmış çocuklarınıza da aile poliçesi kapsamında sigorta yaptırabilirsiniz.

Ömür boyu yenileme garantisine nasıl sahip olabilirim?

61 yaşın altında ve kesintisiz 3 yıldır AXA SİGORTA' dan sigortalı mısınız? O zaman sağlık durumunuz değerlendirildikten sonra ömür boyu yenileme garantisine hak kazanabilirsiniz.

Nerelerde tedavi olabilirsiniz?

Ekstra Sağlığım Sigortası'na sahipseniz, anlaşmalı kurumlara başvurabilirsiniz. Anlaşmalı kurumlar dışında başka bir yerde tedavi olmuşsanız; tazminat talep formunu doldurup, sağlık harcamalarınızla ilgili fatura ve raporları şirketimize ileterek tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Eğer yurtdışı seyahatlerinizde bir sağlık problemi ile karşılaşırsanız ve hastaneye yatmanız gerekirse, dilediğiniz sağlık kurumunda tedavi olabilirsiniz. Bu durumda Ekstra Sağlığım Sigorta'nız size Türkiye'nin önde gelen hastanelerinin Türk Lirası bazındaki fiyat ortalaması üzerinden ödemenizi yapar.

İndirimlerden faydalanın!

Aile sigortası yaptırdığınızda, tüm aile fertleri için %12,5 oranında aile indirimine hak kazanabilirsiniz. Ayrıca priminizi peşin öderseniz %10 peşin ödeme indiriminden de yararlanabilirsiniz.

Ekstra Sağlığım Sigortası 24 saat yanınızda...

AXA SİGORTA, Ekstra Sağlığım Sigortası sahiplerine haftanın 7 günü 24 saat Acil Yardım Hizmeti sunuyor. Nerede olduğunuz önemli değil. Acil Yardım ekibi sizi yurtdışında da yalnız bırakmıyor ve gereken tüm önlemleri alarak, kara veya gerekirse hava ambulansıyla sizi en yakın sağlık kurumuna naklediyor. Acil Yardım Hizmeti'nden yararlanmak için bu numarayı arayın.

AXA OYAK ACİL YARDIM HATTI 0 850 250 99 99

Ekstra Sağlığım Sigortası'na sahip olmak için en yakın AXA SİGORTA Acentesine gitmeniz yeterli.

3Sağlığım Sigortası

"Bana bir şey olmaz" demeyin.

Hayat bu! Ne zaman ne olacağı belli mi olur? Görünmez kazalar, beklenmedik sağlık problemleri... Herkesin başına gelebilir. Artık bunları dert etmeyin. Çünkü AXA SİGORTA sağlığınızı güvence altına alıyor... Sağlığım Sigortası ile AXA SİGORTA' nın anlaşmalı olduğu seçkin sağlık kurumlarından faydalanabilirsiniz.

Sağlığım Sigortası size neler sunuyor?

Sağlığım Sigortası 4 kategoriden oluşuyor: Platin, Altın, Gümüş ve Kristal. Bu kategorilerden birini seçin ve kendiniz için en uygun planı oluşturun. Artık ailenizin ve sizin sağlık giderleriniz güvence altında. Sağlığım Sigortası, poliçe şartları dahilinde ayakta tedavi giderlerinizin %80'ini, yatarak tedavi giderlerinizin %100'ünü karşılar. Sağlığım Sigortası'nın size sağladıkları bu kadarla da kalmıyor. İşte size sunduğu kolaylıklar;

 • Platin, Altın ya da Gümüş kategorilerinden birini seçtiyseniz, beraberinde Doğum Teminatı'na da sahip oluyorsunuz.
 • Kemoterapi, Radyoterapi ve Diyaliz giderlerinizi Yatarak Tedavi Teminatı'ndan limitsiz ve %100 karşılıyor.
 • Suni Uzuv Teminatı'nı poliçe teminat limitleri dahilinde %100 olarak karşılıyor.
 • Çocuk aşılarını, seçtiğiniz kategorinin teminatları kapsamında karşılıyor.
 • Menopoz takip ve tedavisini, seçtiğiniz kategorinin teminatları kapsamında karşılıyor.
 • 25.000.000.000 TL tutarındaki Ferdi Kaza Sigortası'na sahip olabilirsiniz.

Sağlığım Sigortası'na nasıl sahip olabilirim?

Eğer 18 - 64 yaşları arasındaysanız, Sağlığım Sigortası'na sahip olabilir, sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca 15 günü aşmış çocuklarınıza da aile poliçesi kapsamında sigorta yaptırabilirsiniz.

Ömür boyu yenileme garantisine nasil sahip olabilirim?

61 yaşın altında ve kesintisiz 3 yıldır. AXA SİGORTA' dan sigortalı mısınız? O zaman sağlık durumunuz değerlendirildikten sonra, ömür boyu yenileme garantisine hak kazanabilirsiniz. Aynı zamanda, yeni doğan bebeklerinize sigorta yenileme garantisi veriyoruz. Eğer varsa; doğuştan gelen hastalıklarını, 5. yıldan sonra teminat altına alıyoruz.

Nerelerde tedavi olabilirsiniz?

Sağlığım Sigortası'na sahipseniz, anlaşmalı kurumlara başvurabilirsiniz. Poliçe şartları dahilinde, ayakta tedavinizin sadece katılım payını ödeyerek, yatarak tedavinizde ise hiçbir ücret ödemeden sağlık hizmeti alabilirsiniz. Anlaşmalı kurumlar dışında başka bir yerde tedavi olmuşsanız; tazminat talep formunu doldurup, sağlık harcamalarınızla ilgili fatura ve raporları şirketimize ileterek, tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Eğer yurtdışı seyahatlerinizde bir sağlık problemi ile karşılaşırsanız ve hastaneye yatmanız gerekirse, dilediğiniz sağlık kurumunda tedavi olabilirsiniz. Bu durumda Sağlığım Sigorta'nız size Türkiye'nin önde gelen hastanelerinin Türk Lirası bazındaki fiyat ortalaması üzerinden ödemenizi yapar.

İndirimlerden faydalanın!

Aile sigortası yaptırırsanız, tüm aile fertleri için %12,5 oranında aile indirimine hak kazanabilirsiniz. Ayrıca priminizi peşin öderseniz, %10 peşin ödeme indiriminden de yararlanabilirsiniz.

Sağlığım Sigortası 24 saat yanınızda

AXA SİGORTA, Sağlığım Sigortası sahiplerine haftanın 7 günü 24 saat Acil Yardım Hizmeti sunuyor. Nerede olduğunuz önemli değil. Acil Yardım ekibi sizi yurtdışında da yalnız bırakmıyor ve gereken tüm önlemleri alarak, kara veya gerekirse hava ambulansıyla sizi en yakın sağlık kurumuna naklediyor. Acil Yardım Hizmeti'nden yararlanmak için bu numarayı arayın.

AXA SİGORTA ACİL YARDIM HATTI 0850 250 99 99

Sağlığım Sigortası'na sahip olmak için en yakın AXA SİGORTA Acentesine gitmeniz yeterli.

4Eko Sağlığım Sigortası

Eko Sağlığım Sigortası hem sağlığınızı, hem de bütçenizi düşünür.

Sağlıklı bir yaşam herkesin en büyük dileği. Ama hastalıklar ve beraberinde gelen maddi problemler de hayatın gerçeği. Ve genellikle bu gerçek karşımıza uzun kuyruklar, belimizi büken masraflar ve elverişsiz hastane koşulları olarak çıkıyor. Ama artık işler değişti. Çünkü AXA SİGORTA, sağlığınızı güvence altına alırken bütçenizi de düşünen kapsamlı bir sağlık sigortası hazırladı.

Eko Sağlığım Sigortası size neler sunuyor?

Eko Sağlığım Sigortası 2 kategoriden oluşuyor: Platin ve Kristal. Yapmanız gereken tek şey bu kategorilerden size en uygun olanını seçmek. Sonrasında Türkiye'nin dört bir yanındaki Eko Sağlığım anlaşmalı kurumlarından faydalanabilir, AXA SİGORTA güvencesi altında olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Eko Sağlığım Sigortası, poliçe şartları dahilinde Eko anlaşmalı kurumlarda ayakta tedavi giderlerinizin % 80'ini, yatarak tedavi giderlerinizin %100'ünü karşılar.

Eko Sağlığım Sigortası'nın sağladıkları bu kadarla da kalmıyor. İşte size sunduğu kolaylıklar;

 • Platin kategorisini almakla Doğum Teminatı'na da sahip oluyorsunuz.
 • Kemoterapi, Radyoterapi ve Diyaliz giderleriniz %100'lü ve limitsiz Yatarak Tedavi Teminatı'ndan karşılanıyor.
 • Suni Uzuv Teminatı poliçe teminat limitleri dahilinde %100 olarak karşılanıyor.
 • Çocuk aşılarını, Platin kategorisinin teminatları kapsamında karşılıyor.
 • Menopoz takip ve tedavisini, Platin kategorisinin teminatları kapsamında karşılıyor.
 • 25.000.000.000 TL tutarındaki Ferdi Kaza Sigortası'na sahip olabilirsiniz.

Eko Sağlığım Sigortası'na nasıl sahip olabilirim?

Eğer 18 - 64 yaş arasındaysanız, Eko Sağlığım Sigortası'na sahip olabilir, sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca 15 günü aşmış çocuklarınıza da aile poliçesi kapsamında sigorta yaptırabilirsiniz.

Sigortamı nasıl yenilerim?

61 yaşın altında ve kesintisiz 3 yıldır AXA SİGORTA' dansigortalı mısınız? O zaman sağlık durumunuz değerlendirildikten sonra, ömür boyu yenileme garantisine hak kazanabilirsiniz. Aynı zamanda, yeni doğan bebeklerinize sigorta yenileme garantisi veriyoruz. Eğer varsa; doğuştan gelen hastalıklarını, 5. yıldan sonra teminat altına alıyoruz.

Nerelerde tedavi olabilirsiniz?

Eko Sağlığım Sigortası'na sahipseniz, Eko Sağlığım anlaşmalı kurumlarına başvurabilirsiniz. Poliçe şartları dahilinde, ayakta tedavinizin sadece katılımpayını ödeyerek, yatarak tedavinizde ise hiçbir ücret ödemeden sağlık hizmeti alabilirsiniz. Eko Sağlığım Sigortası, doktor muayene, ilaç teminatı ve acil durumların dışında sadece Eko Sağlığım anlaşmalı kurumlarında geçerlidir. Bu anlaşmalı kurumlar dışında, sadece Devlet Hastaneleri ve Üniversite Hastanelerinde Eko Sağlığım Sigorta'nızı kullanabilirsiniz. Eko Sağlığım anlaşmalı kurumları arasına Türkiye'nin en seçkin ve donanımlı hastanelerinden İstanbul Memorial Hastanesi de katılmıştır.

İndirimlerden faydalanın!

Aile sigortası yaptırırsanız, tüm aile fertleri için %12,5 oranında aile indirimine hak kazanabilirsiniz. Ayrıca priminizi peşin öderseniz, %10 peşin ödeme indiriminden de yararlanabilirsiniz. AXA SİGORTA, Eko Sağlığım Sigortası sahiplerine haftanın 7 günü 24 saat Acil Yardım Hizmeti sunuyor. Nerede olduğunuz önemli değil. Acil Yardım ekibi sizi yurtdışında da yalnız bırakmıyor ve gereken tüm önlemleri alarak, kara veya gerekirse hava ambulansıyla sizi en yakın sağlık kurumuna naklediyor. Acil Yardım Hizmeti'nden yararlanmak için bu numarayı arayın.

AXA OYAK ACİL YARDIM HATTI 0850 250 99 99

Eko Sağlığım Sigortası'na sahip olmak için en yakın AXA SİGORTA Acentesine gitmeniz yeterli.

5Acil Sağlığım Sigortası

AXA SİGORTA yardımınıza koşuyor.

Bir anda başımıza beklenmedik olaylar gelebilir. O anda ne yapacağımızı bilemeyiz, paniğe kapılırız. Acil yardıma ihtiyaç duyarız. AXA SİGORTA bu tip durumlar için Acil Sağlığım Sigortası'nı geliştirdi.

Acil Sağlığım Sigortası size neler sunuyor?

Acil Sağlığım Sigortası, acil yardıma ihtiyacınız olduğunda hemen yanınızda. Bu sigorta ambulans, tetkik, tedavi, hastaneye yatış, ameliyat gibi süreçleri ve suni uzuv, rehabilitasyon, fizik tedavi gibi önemli tedavi yöntemlerini kapsıyor.

Acil Sağlığım Sigortası Hangi hastalık ve durumlarda geçerlidir?

 • Suda boğulma,
 • Trafik kazası,
 • Darp ve benzeri genel vücut travması (yüksekten düşme, ciddi iş kazaları, uzuv kopmaları, cerrahi müdahale gerektiren tüm kırıklar, darbe sonucu sinir kopmaları ya da kesilmesi, akut masif kanamalar vb.),
 • Tahriş edici madde yanıkları ve tahriş edici gazların solunması (intihar girişimi kapsam dışıdır),
 • Akrep, yılan, örümcek, arı sokmaları sonucu oluşabilen anjioödem ve anaflaktik şok,
 • Kurşunlanma, bıçaklanma (cürüm ve cürüme teşebbüs hali istisnadır),
 • Solunum sistemine yabancı cisim kaçması (aspirasyon),
 • Elektrik çarpması,
 • Yanıklar,
 • Hayati tehlike arz eden ilaç, gıda ve kimyasal madde zehirlenmeleri (intihar girişimi hariç),
 • Poliçe öncesine dayanan koroner arter hastalığı ve ritim bozukluğu tanısı yoksa akut miyokart enfarktüsü ve yatarak tedavi gerektiren ciddi ritim bozukluğu (kesin tanının doktor raporu ve tetkiklerle konmuş olması gerekir),
 • Akut apandisit,
 • Poliçe öncesinde tanı konmuş herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın ani oluşan beyin kanamaları (hipertansiyonu olanlarda ve doğumsal damar anomalisi olanlarda, poliçe öncesi bilinen beyin kist ve tümörlerinde beyin kanaması kapsam dışıdır),
 • Poliçe öncesinde tanı konmuş herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın ani oluşan felçler (yüz felci kapsam dışıdır),
 • Mide perforasyonu (poliçe öncesi tespit edilmiş mide-duedonum ülseri olanlarda ve kronik alkol kullanımı olanlarda kapsam dışıdır),
 • Dış gebelik rüptürü (tanısı daha önce konulmuş olanlar ile takibe alınanlar için kapsam dışıdır),
 • Menenjit, ansefalit ve beyin apsesi,
 • Akut böbrek yetmezliği (gebelik toksemisi ve intihar girişimi sebebi ile oluşanlar hariç),
 • Hayvan ısırıkları,
 • Donma,
 • Göz yaralanmaları,
 • Akut hipertansif atak (poliçe öncesinde hiç hipertansiyon problemi olmayanlar için teminat altındadır),
 • Şuur kaybına neden olan her türlü hal (madde bağımlılığına ve tanısı poliçe öncesi konmuş herhangi bir hastalığa bağlı olanlar kapsam dışıdır).

Nerelerde tedavi olabilirsiniz?

Acil Sağlığım Kartınız sayesinde istediğiniz sağlık kurumunda tedavi olabilirsiniz. Tedavi giderleriniz yıllık10.000.000.000 TL limitinizden karşılanır. AXA SİGORTA, Acil Sağlığım Sigortası sahiplerine haftanın 7 günü 24 saat Acil Yardım Hizmeti sunuyor. Acil Yardım Hizmeti'nden yararlanmak için bu numarayı arayın.

AXA SİGORTA ACİL YARDIM HATTI 0850 250 99 99

Acil Sağlığım Sigortası'na sahip olmak için en yakın AXA SİGORTA Acentesine gitmeniz yeterli.

6Sağlığım Tamam Sigortası

Sigortalının, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarından alacağı sağlık hizmetleri için ödeyeceği fark ücretlerini ürün özel ve genel şartları kapsamında karşılayan bir poliçedir. SGK ile anlaşmalı olan kurumların aynı zamanda AXA SİGORTA ile bu ürüne özel anlaşması olması gerekmektedir. Bu poliçeye sahip olarak, SGK ile anlaşmalı geniş kurum ağımızdan faydalanabilir, özel hastanelerde fark ödemeden tedavi olabilirsiniz. Sağlığım Tamam sigortasını TC vatandaşı olup SGK tarafından kapsam altında olan 0 - 55 yaş arasındaki kişiler alabilir.

Nasıl Kullanacağım?

Sağlığım Tamam Sigortasını kullanabilmek için aşağıdaki koşulların aynı anda gerçekleşmesi yeterlidir.

 • Sigortalının SGK ile anlaşmalı bir özel hastaneye gitmesi.
 • SGK ile anlaşmalı olan hastane ile AXA SİGORTA’nın Sağlığım Tamam Sigorta anlaşmasının olması.
 • SGK ile anlaşmalı hastanede sigortalının işlemlerini gerçekleştiren doktorun SGK ile anlaşmalı olması.
 • Tedavisi talep edilen rahatsızlığın poliçe öncesine dayanmaması ve AXA SİGORTA Sağlığım Tamam Sigorta poliçesi özel ve genel şartlarına uygun olması gerekmektedir.

Neler Sunuyor?

Sağlığım Tamam Sigortası 2 ana teminattan oluşmaktadır:

Yatarak Tedavi Teminatı

Yatarak tedaviler aşağıda belirtilen teminatları içermekte olup, özel ve genel şartlar çerçevesinde limitsiz ve %100 olarak karşılanır.

 • Cerrahi ve Dahili Yatışlar
 • Yoğun Bakım
 • Kemoterapi, Radyoterapi, Diyaliz
 • Koroner Anjiyografi
 • Küçük Müdahale Giderleri
 • Standart tek kişilik özel oda, yemek ve bir adet refakatçi giderleri

Ayakta Tedavi Teminatı

Aşağıdaki teminatlar, özel ve genel şartlar çerçevesinde yılda 8 vaka* ile sınırlı olup %100 olarak karşılanmaktadır.

 • Doktor Muayene
 • Laboratuvar Hizmetleri
 • Görüntüleme ve Tanı Yöntemleri
 • İleri Tanı Yöntemleri
 • Fizik Tedavi Giderleri
7Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Ayakta ve Yatarak (Hastanede) Tıbbi Tedavi Teminatı

Seyahatiniz esnasında aniden hastalanmanız veya yaralanmanız durumunda, ayakta tedavi ve hastane, ameliyat ve tedavi masrafları ile doktorunuzun yazdığı ilaçların masrafları limitler dâhilinde ödenir. Sigorta süresince geçerli olan bu teminatın limiti € 30.000 olup, teminata konu her bir vakada tazminat poliçedeki limit ile sınırlı olmak üzere tamamı ödenecektir.

Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık

Karşılaştığınız her türlü sağlık problemi ile ilgili olarak bulunduğunuz ülkede size en yakın anlaşmalı medikal ekip tarafından, tanı konması ve ilaç önerilmesi dışında, doktor, uzman doktor, diş hekimi, hastane, teşhis merkezleri, eczane ve nöbetçi eczane isimleri, adresleri ve telefon numaraları gibi ihtiyaç duyacağınız bilgiler konusunda size danışmanlık hizmeti verilir ve tavsiyelerde bulunulur. Acil tıbbi müdahale gerekiyorsa, tüm organizasyonlar sağlanır.

Tıbbi Nedenlerle Nakil veya Seyahat

Ani hastalık veya yaralanma ve 24 saat içinde müdahale edilmezse hayatınızı tehlikeye sokacak durumlarda Acil Yardım Ekibi sizi yurtdışında da yalnız bırakmıyor ve gereken önlemleri alarak , kara veya gerekirse hava ambulansıyla sizi en yakın sağlık kurumuna naklediyor. Taburcu olduktan sonra ise, daimi ikametgahınıza nakliniz karşılanıyor.

8Kristal Planlar

Sağlığınız için büyük risk ve maliyet oluşturan durumları, benzer ürünlere göre daha geniş teminatlar ve çok daha ekonomik şartlarla güvence altına alacağınız bir sağlık sigortasına sahip olmak istemez miydiniz? AXA SİGORTA, sizin ve ailenizin hastanede yatarak tedavi gerektiren sağlık giderlerini teminat altına alan ekonomik, aynı zamanda geniş kapsamlı “Kristal Planlar”ı sunuyor. Kristal Planların amacı, gelecekte karşılaşabileceğiniz ciddi sağlık sorunlarının mali yıkımlara dönüşmesini engellemektir.

Neler Sunuyor?

Kristal Planlar hem hastanede yatılı tedaviyi gerektiren ameliyat ve koroner anjiyografi gibi harcamaları hem de kemoterapi, radyoterapi, diyaliz ve küçük müdahale gibi hastanede yatmayı gerektirmeyen tedavi harcamalarını, anlaşmalı kuruluşlarda limitsiz ve %100 karşılar.

Kristal Planlar 3 Kategoriden Oluşur: Süper Sağlığım Kristal, Sağlığım Kristal, Eko Sağlığım Kristal.

Sağlığım Kristal:

Büyük sağlık risklerini uygun fiyat ile sigorta ettirme fırsatı sunar.

Süper Sağlığım Kristal:

Sağlığım Kristal plan avantajlarına ilave olarak kanser, kalp hastalıkları ve felç gibi ciddi rahatsızlıklar için yüksek limitlerle yurtdışında tedavi imkanı sağlar.

Eko Sağlığım Kristal:

Sağlığım Kristal paketlerinden farklı olarak kendisine özel anlaşmalı kurum ağı sunmakta ve yurtdışı teminatı içermez.

Seyahat Sigortası

1Seyahat Sigortası Yaptırıken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?
 • Poliçenizi yurtdışına çıkmadan yaptırmaya dikkat edin.
 • İki tür Seyahat Poliçesi Olduğundan aşağıdaki teminatları ve primlerini sigortacınızla konuşarak poliçenizi alın.
2Konsolosluk Poliçesi yada Dar Teminatlı Seyahat Poliçesi Ana Teminatlar
 • Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık
 • Ayakta ve Yatarak Tedavi : 30.000 EUR Limitle
 • Sigortalının Tıbbi Nedelerle Nakli veya Seyahati
 • Sigortalının Vefatı Halinde Cenazenin Tıbbi Şartlara Uygun Olarak Nakli
3Seyahat Sigortası Ek Teminatları

Yukarıdaki “Ana Teminatlara” ek olarak aşağıdaki teminatları ek prim ödeyerek alabilirsiniz.

 • Acil diş teminatı 75 EUR
 • Refakatçi nakli
 • Refakatçi yakınının konaklama giderleri
 • Kişisel eşyaların ikamesi
 • Gerekli ilaçların sevki
 • Refakat edilemeyen çocukların geri dönüşü
 • Hastaneden taburcu oluşu takiben otelde konaklama
 • Tedavi sonrası ikametgaha geri dönüş
 • Overbooking nedeniyle gecikme
 • Aktarmalı uçuşun kaçırılması / iptali nedeniyle gecikme
 • Sigortalının vefatı halinde aile fertlerinin geri dönüşü
 • Sigortalının yakınının sağlık durumunun takibi
 • Ülkeye öngörülemeyen dönüş (1. dereceden akrabanın vefatı)
 • Acil mesajların iletilmesi
 • İdari asistans
 • Bagaj kaybı ve hasarı
 • Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması
 • Hukuki yardım
 • Kefalet için avans ödeme
 • Kayak teminatı